Чернігів — місто легенд та унікальних архітектурних пам’яток. Але з кожним роком стан історичних об’єктів погіршується. Додає клопоту не тільки час, але і вандали. Останні резонансні випадки взагалі не піддаються здоровому глузду. Йдеться про викрадення пам’ятників на Валу і Болдиній горі. Далі розповість Чернігів.

В обласному центрі 455 пам’яток культурної спадщини. З них — 272 пам’ятки археології, 96 — пам’ятки історії, 67 — пам’ятки архітектури. Серед цих об’єктів чимало пам’яток національного значення. Повідомляє odesa.name.

Серйозний арсенал — без перебільшення.

До речі, з кожним роком до цього списку додаються нові пункти. Наприклад, нещодавно в Чернігівській скарбниці пам’ятників внесли виявлені 32 об’єкти археології.

Проблема охорони культурного та історичного багатства Чернігова — актуальна. Тож у Чернігівській міській раді вирішили захистити надбання сіверян.

У 2019 році за кошти міського бюджету будуть встановлені системи відеоспостереження поблизу Болдиної гори (2 камери), на бульварі по проспекту Миру біля Катерининської церкви (5 камер) та у 2020 році 2 камери встановлять на Валу. На наступний рік в рамках програми буде виділено 777 000 гривень. І 100 000 гривень додатково — на проведення ремонтних робіт та відновлення пам’яток культурної спадщини.

Для туристів також приємна новина. Наступного року будуть замінені і встановлені нові інформаційні дошки і таблички на об’єктах охоронної спадщини.

Тому Чернігів стане ще більше привабливим і цікавим. Хочеться вірити, що історичні та культурні скарби вдасться врятувати не тільки завдяки системам відеоспостереження, а й перш за все через зміну ментальності людей. Сучасні цивілізовані люди повинні цінувати свій будинок, а не наближатися до епохи Середньовіччя і варварства.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяИвано-франковск
Следующая статьяПолтава

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here