У Вінниці створять муніципальний велопрокат. Він стане частиною мережі громадського транспорту. Повыдомляє vinnytsia.eu.

Як повідомляє Вінниця, в цілому в різних куточках міста буде відкрито 15 пункті прокату, кожен з яких буде обладнаний спеціальним терміналом з багатомовним інтерфейсом для реєстрації та інформації і 10 велостійками з індикатором статусу і акустичним сигналом. Завдяки цьому люди зможуть брати велосипед в будь-якому пункті, а після користування здавати в іншому, найближчому до обраного маршруту. Це дозволить використовувати велосипед тільки для запланованого пересування і не буде викликати складнощів з паркуванням і поверненням в початковий пункт прокату.

Проект буде реалізований в рамках інвестиційного договору, укладеного 30 березня 2018 року між Вінницькою міською радою, ТОВ «Некстбайк Україна» та КП «Вінницька транспортна компанія». Створення цієї мережі – це частина проекту з розвитку вінницької велосипедної інфраструктури, яку реалізовують Вінницька міська рада спільно зі Швейцарським бюро співробітництва в Україні. Швейцарські партнери здійснюють фінансування проекту в розмірі 180 550 швейцарських франків. Ця сума буде спрямована на придбання 15 терміналів Flat і 150 стійок для велосипедів Smart Docks. Згідно з угодою, ТОВ «Некстбайк Україна» надає 120 велосипедів для прокату. Створені пункти будуть передані на баланс Вінницької транспортної компанії.

Нагадаємо, що ТОВ «Некстбайк» є великою німецькою компанією, яка в 2015 році налагодила роботу мережі велопрокату Львова.

Інформація про вартість прокату розміщена на сайті компанії. Місячний абонемент на прокат коштує 250 гривень. Він дає право на безкоштовне користування велосипедом протягом 1 години. Дві наступні години прокату коштують по 5 гривень кожна. Після цього часу вартість прокату на кожну додаткову годину становить 50 гривень.

Сезонний абонемент коштує 800 гривень. Умови прокату залишаються незмінними.

Є можливість користуватися послугами прокату і без придбання абонемента. В цьому випадку вартість перших двох годин користування велосипедом становить по 20 гривень за годину. Кожна наступна година оплачується в сумі 50 гривень. При будь-якому тарифі, вартість користування велосипедом більше, ніж 12 годин в день, становить 1500 гривень.

Незабаром Вінниця зможе приєднатися до світової практики велопрокату. Це дозволить вивести велорух в місті на новий рівень і розширить мережу екологічних видів транспорту.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяЧерновцы
Следующая статьяЧернигов

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here