Церковна епопея, яка розгорнулася на території України підходить до завершення. Водночас є ще низка питань, що потребують уточнення, залагодження, благоустрою. Одне з них зміни у законодавство про зобов’язання Української православної церкви (Московського патріархату) змінити назву, вказавши належність до Російської православної церкви. Ухвалені зміни передбачають, що нова назва має містити відтворення повної назви материнської церкви з можливим додаванням «в Україні». Ці зміни вони зобов’язані вказати в своєму статуті. Таким чином, майбутня змінена назва УПЦ МП може виглядати як «Російська православна церква в Україні». Детальніше yes-ternopil.com.ua.

Як повідомляє yes-ternopil.com з посиланням на ВВС, рішення про перейменування було прийнято сьогодні. За проголосувало 240 депутатів з 226 необхідних. Засідання Ради з цього питання закінчилося невеликий бійкою біля парламентської трибуни, де депутати «Опозиційного блоку» зробили спробу зірвати плакат на якому був напис про В. Медведчука, як агента Кремля.

Також депутати планують уточнити процес переходу одних релігійних громад від однієї церкви до іншої, щоб спростити процес їх переходу від колишньої УПЦ МП в Православую церква України.

Як заявив спікер парламенту Андрій Парубій зазначені вище законопроекти допоможуть новій українській церкві отримати широку підтримку в Україні.

Нагадуємо, 15 грудня відбувся об’єднавчий собор Помісної Православної церкви України. Останній обрав митрополитом Київським Єпіфанія. Вселенський патріарх Варфоломій вже привітав його з обранням і запросив для служіння і отримання томосу 6 січня. До нової церкви увійшли вже тепер колишні УПЦ КП та УАПЦ. Тепер ці структури розпущені. Також до нової структури приєдналося 2-е єпископів Московського патріархату РПЦ. Останнім собор УПЦ МП заборонив своїм єпископам брати участь у соборі, а також позбавили їх посад і заборонили служити.

Під час засідання парламенту під його стінами відбувалося так зване «молитовне стояння» кількох сотень прихильників МП, і протистояли проти законодавчих змін. Депутат В. Новинський, який і є одним з найбільших спонсорів церкви Московського патріархату вже встиг заявити, що захищатиме кожного священика, кожен храм. А «Опозиційний блок» пообіцяв оскаржити рішення Верховної Ради в Конституційному суді.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяПресс подборщик
Следующая статьяЧеркассы

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here