Рослини здатні не тільки забезпечити здорову водне середовище в акваріумі, але і стати чудовою прикрасою для нього, а також захистом і укриттям для маленьких рибок. Погодьтеся, що зовнішній вигляд акваріума істотно змінюється, коли його красиво і правильно прикрашають за допомогою рослин.

У даній статті ми докладніше розберемо такі питання:

➤ підготовка рослини до посадки

➤ підготовка місця для рослини

➤ інструменти для посадки

➤ як доглядати за акваріумними рослинами

➤ добрива для рослин

➤ освітлення

Вибір і підготовка рослини до посадки

Підбираючи рослини для свого акваріума, вибирайте такі, щоб їх умови утримання не розходилися з умови утримання риб. Обов’язково враховуйте температурний режим, освітлення, необхідні показники параметрів води. Це допоможе уникнути ряду проблем і зайвих фінансових витрат.

Як правило, рослини з наших природних водойм не підходять для посадки в акваріум. Рекомендуємо купувати акваріумні рослини або в зоомагазині або ж у перевірених акваріумістів. Ретельно перегляньте всі вибрані вами рослини.

Колір повинен бути насиченим, структура цілісна (без надривів і дірок). Особливу увагу зверніть на наявність гнилі або видимих ​​паразитів. Вибирайте молоді рослини, так як вони краще приживаються. Ні в якому разі не економте, купуючи поганий товар, щоб потім не довелося боротися з хворобою інших рослин, а що ще гірше, всіх мешканців акваріума.

При зміні температурного режиму та умов утримання відбувається адаптація рослин в акваріумі. Вони можуть трохи потьмяніти, але не варто бити тривогу. Це природна реакція будь-якого живого організму на зміну певних умов утримання. Можливо, температура в вашому акваріумі дещо відрізняється від тієї, до якої звикло рослина. 2-3 тижні буде достатньо для повної акліматизації.

Підготовка рослин для акваріума полягає в наступному:

1. Очистіть листочки рослини від бруду, ікри та іншого. Не зайвим буде провести дезінфекцію, використовуючи розчин марганцівки 10 мг / л або 3% перекису водню — на 1 літр води 1 ч.л. Після чого промийте листя під проточною теплою водою.

2. Коріння рослин (якщо вони довгі) слід обрізати до довжини 2-3 см. Цим ви прискорите зростання саджанця і забезпечите собі зручність при посадці рослини.

Підготовка місця для рослини

В якості грунту для посадки рослин використовуйте дрібний гравій або великий пісок. Обов’язково стежте, щоб коріння рослини, що висаджувати не здавлювалися і не заламувалися. Викопайте ямку і акуратно притисніть в ньому рослину за допомогою спеціального пінцета. Розправте коріння і повільно засинайте їх грунтом.

Найкраще висаджувати рослини ближче до задньої стінки акваріума. Таким чином, просматриваемость акваріума не погіршується і залишиться місце для невеликих декорацій в передній частині акваріума. Об’єднуйте види рослин по групах, щоб було простіше доглядати за ними. Відокремлювати рослини різних видів можна за допомогою декорацій.

Процес посадки і закріплення рослин вимагає уважності і розміреності. Акуратно і дбайливо беріть саджанці, щоб ні в якому разі не пошкодити коріння рослини.

Якщо ви вирішили використовувати для озеленення акваріума рослини, що плавають на поверхні, тоді заповніть резервуар водою і акуратно викладіть їх на поверхню. Слідкуйте, щоб такі рослини не заважали проходженню світла вглиб акваріума. Обмежувати розташування таких рослин можна за допомогою капронової нитки. Вона прив’язується до присоскам, що в свою чергу кріпляться до стінок акваріума.

Як посадити рослини в акваріум

Найзручніше висаджувати рослини в акваріум, товщина ґрунту і шару води якого не перевищують 10 см. Таким чином, ви можете вільно змінювати місце розташування рослин, не порушуючи спокій риб, як у випадку з уже функціонуючим акваріумом.

Інструменти для посадки

Процес посадки і закріплення рослин здійснюється за допомогою спеціальних інструментів, що допомагають акуратно і надійно закріпити саджанці в грунті або прикріпити коріння рослин до декорацій.

Щипці і пінцети для акваріумів дозволяють проріджувати рослини, при цьому не травмуючи що ростуть поряд. З їх допомогою можна так само легко підсаджувати нові рослини в акваріум. Ножиці для рослин забезпечує вільну обрізку рослин, а також виконання інших дій, що вимагає особливої ​​точності, без занурення рук в воду. Ці професійні інструменти для акваскейпінга багатофункціональні і підходять навіть для нано акваріумів.

Добриво і мінеральні добавки

Добрива для рослин необхідно для того, щоб вони виконували свої функції в повній мірі і при цьому мали здоровий вигляд. Недолік поживних речовин, відразу відіб’ється на зовнішньому вигляді рослин. Сповільнюється зростання, відбувається зміна форми і забарвлення рослин.

В якості добрив може використовуватися поживна підкладка. За допомогою повільного вивільнення поживних речовин вона підживлює коріння рослин і стимулює їх зростання, а також сприяє формуванню нових листя.

освітлення

Лампи для акваріума підбираються з обліку, які види риб і рослин перебувають в ньому. Вибираючи лампу, зверніть увагу на її довжину, оскільки вона повинна максимально відповідати довжині акваріума. В іншому випадку рослини, посаджені з боків, не отримуватимуть достатньо світла. Світлолюбні рослини висаджуйте в найбільш освітленій частині акваріума.

Лампа не повинна працювати постійно, так як це може привести до перегріву води і спровокувати зростання водоростей. Проводьте своєчасну заміну лампи, щоб убезпечити всіх акваріумних мешканців.

Правила догляду за рослинами

Намагайтеся, щоб рослинність не перевищувала 1/3 загальної площі ємності. Хоча, здається, що рослин багато не буває, але в густо засадженому акваріумі важко навести порядок.

Слідкуйте за тим, щоб рослини займали відведений їм місце в акваріумі. Їх занадто активне зростання може бути пов’язаний надмірним внесенням добрив. Своєчасно проріджують їх, можливо навіть видаляйте деякі.

Іноді методом підбору можна створити неймовірні водні композиції. Можливо, саме фотографія вашого акваріума буде затримувати на собі зацікавлені погляди акваріумістів.

Джерело: https://belkaistrelka.com.ua/statji/kak-sadit-rasteniya-v-akvarium/

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here